Dissosiyatif Kimlik Bozukluğunun Tanı ve Tedavisi 2. Düzey Eğitimi

medaim-yanik
Prof. Dr. Medaim YANIK
Son Güncelleme 07/11/2022

Kurs Kullanım koşulları

Bu Kurs Hakkında

Dissosiyatif Kimlik Bozukluğu (DKB), bilinmeme ve tedavi eden kişi azlığı sebebiyle bir halk sağlığı sorunudur çünkü DKB, çocukluk çağı travmatik yaşantılarına karşı insan zihninin temel baş etme mekanizmasıdır. DKB sinemadaki ağır formları üzerinden kavramsallaştırıldığı için klinik ortamdaki birçok vaka atlanır ve yanlış tanılarla ele alınır. Halbuki DKB vakaları kendine özgü terapi teknikleri olmaksızın tedavi edilemez. Ayrıca DKB’nin etkili bir ilaç tedavisi yoktur ancak psikoterapi ile tam iyileştirilebilir.

Bu eğitim programı DKB terapisti yetiştirerek bu sorunun çözümüne katkı sağlamayı hedeflemektedir.

Eğitimimize 1. düzey video eğitimimizi tamamladıktan sonra terapist olmanız şartıyla (herhangi bir terapi eğitimi görmüş olmak, danışan görüyor olmak) katılabilirsiniz.

Prof. Dr. Medaim Yanık eğitmenliğinde 2. düzey eğitimimizde DKB tedavisinde müdahale teknikleri vaka videoları ile uygulamalı gösterim ile öğretilecektir.

Eğitim Tarihi: 26-27 Ocak perşembe, cuma 20.00-23.00

Vaka gizliliğini koruyabilmek için sizlerden kameranızı eğitim boyu açık tutmanızı isteyeceğiz ve herhangi bir çekim yapmayacağınıza dair bir imza alacağız. İlgili belgeyi ve bilgilendirme metnini ödemenizin ardından eğitim yaklaştığında size ulaştıracağız. Bilginize.