Etkin Ders Çalışma Video Eğitimi

kadriye-slocum-ince
Kadriye SLOCUM İNCE

Bu Kurs Hakkında

Eğitimin amacı “etkin” ders çalışmaya yönelik hem bilgi hem de beceriler kazandırmaktır. Araştırmalara göre yetenekli olmalarına rağmen akademik hayatlarında bunu ortaya koyamayan her yaştan öğrencinin büyük bir çoğunluğunun bir öğrenme sorunu yoktur, aslında etkin ders çalışmayı bilmemektedirler.
Aynı zamanda, bazı öğrenciler bu beceriyi bireysel olarak geliştirebilirken (mizaç), daha büyük bir çoğunluğu tüm eğitim hayatları boyunca bu becerileri okullarından kazanmaksızın ortada kalırlar. Bununla beraber öğrenmeye sosyal ortamların katkısı olsa da akademik başarıya en büyük katkı aslında bireysel ders çalışmaktan gelmektedir.

Etkin ders çalışma yöntemleri ile;

 1. Ders çalışmaya ayırmanız gereken vakit azalabilir, (Pressley et al., 1992)
 2. Yeni bilgileri öğrenme ve hatırlama kabiliyetiniz artabilir, (Wong & Jonas, 1982)
 3. Öğrenmeye ayırdığınız zaman ve emek daha anlam kazanabilir, (Purdie & Hattie, 1996)
 4. Özgüveninizyetkinliğiniz ve benlik saygınız artabilir, (King, 1992)
 5. Sınavlara yönelik kaygınız azalabilir, (Gettinger & Nicasie, 1997)
 6. Üniversiteyi kazanma ve tamamlama olasılığınız artabilir, (Ley & Young, 1998)
 7. Sadece akademik hayatınızda değil, genel anlamda hayatta başarılı olma olasılığınız artabilir. (Fulk et al., 1992)

Etiketler

Ünite Başlıkları

13 Video1h 9m

Etkin Ders Çalışma – Giriş Videosu

Eğitim İçeriği1:08Önizle

Etkin Ders Çalışma – Video Başlıkları

Kursun Eğitmeni

Kadriye SLOCUM İNCE

Uzm. Psk.

5.0/5
1 Course
1 Review
12 Students

İstanbul Şehir Üniversitesi Psikoloji Bölümünden üniversite birincisi olarak mezun oldum.

Yüksek lisansımı İstanbul Üniversitesi, Uygulamalı Psikoloji Tezli Yüksek Lisans programında psikosomatik bir rahatsızlık olan Haşimoto Hastalığına yönelik “Haşimoto Hastalığı Tanısı Almış Kadın Hastalarda Travmatik Yaşantıların ve Koşulsuz Kendini Kabulün Psikanalitik Yönelimli Klinik Görüşme Çerçevesinde Değerlendirilmesi” konulu çalışmam ile tamamladım.

2018 yılında Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi ve Medeniyet Üniversite Klinik Psikoloji Ortak Doktora programını akademik başarı bursu ile kazandım ve eğitim hayatıma tez aşamasında devam etmekteyim.

Psikoloji eğitiminden önce 2011 yılında, University of Sharjah (B.A.E.), Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü’nden üniversite birincisi olarak mezun oldum. Bu branşta, Türkiye’de Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından uygulanan diploma denklik sınavlarını başarıyla tamamladım. (Belge No: 109901)

Bu özgeçmişime dayalı olarak, rahatsızlıkları sadece psikolojik açıdan değil daha bütüncül bir şekilde ele almakta olup, psiko-fiziksel bir şekilde çalışmaktayım. Bu çerçevede mesela, anksiyete bozukluklarının tedavisinde Nefes ve Gevşeme Egzersizleri Eğitimi’ni psikoterapi ile beraber kullanmaktayım. Psikoterapist olarak ana yaklaşımım ise Bilişsel Davranışcı Terapi olmakta olup, Academy of Cognitive Therapy ve The European Association for Behavioral and Cognitive Therapies (EABCT) onaylı Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini aldım.

Prof. Dr. Medaim Yanık Psikiyatri & Psikoterapi bünyesinde yetişkin psikoloğu olarak 2015 yılından beri görev yapmaktayım ve aslen Amerikalı olduğumdan, İngilizce ve Türkçe’yi anadilim olarak konuşabilmekteyim; seanslarımı ihtiyaca göre hem Türkçe hem de İngilizce olarak gerçekleştirebilmekteyim.

 • Çalışma Alanlarım:
 • Panik Atak ve Panik Bozukluk
 • Yaygın Kaygı Bozukluğu
 • Sosyal Fobi
 • Sınav/Performans Kaygısı
 • Obsesif Kompulsif Bozukluk
 • Dissosiyatif Kimlik Bozukluğu
 • Depresyon
 • Psikosomatik belirtiler ve rahatsızlıklar
 • Nefes ve Gevşeme Egzersizleri Eğitimi

Yazılarımı takip etmek için BLOG Sayfalarımzı inceleyebilirsiniz…

 

 

Daha fazla gör

 99,00

Süre 1.2 saat
Dersler
13 video

Materyal İçerikleri

 • Konu Anlatım Videoları
 • Katılım Belgesi