Biz Kimiz

Zihin Okulu?

Psikoloji ve psikiyatri temelli, bireyin ruhsal gelişimini desteklemeyi amaç edinen bir eğitim platformudur. Aile, iş, bireysel psikoloji ve kariyer temalarında toplumun psikolojik sağlığını korumak ve geliştirmek amaçlı tasarlanan eğitimleri uzun klinik deneyimlerin, yıllar süren bilimsel araştırmaların sonucunda ortaya çıkmış nitelikli çalışmalardır. Uzmanlara yönelik eğitimleri ile alanda çalışma yapan uzmanların kendilerini geliştirmelerine de olanak sağlar.

Kurucunun Mesajı

“İnsanın iyilik hali, bedensel ve psikolojik açıdan birbirine bağlıdır. Nasıl beden sağlığını korumak ve geliştirmek mümkünse; psikolojik sağlığımızı da korumak ve geliştirmek mümkündür. Ne yazık ki beden sağlığımızı korumak ve geliştirmek için gerekli bilgi ve beceriler toplumsal düzeyde daha yaygın iken psikolojik sağlığımızı korumak ve geliştirmek için gerekli bilgi ve beceriler o denli yaygın değildir. Bizim amacımız insanlarımızın psikolojik sağlığını koruyacak ve geliştirecek bilgi ve becerileri kanıta dayalı, zengin ve özgün bir içerikle, nitelikli eğitim metotlarıyla topluma sunmaktır.

Eğitim içeriklerini oluştururken toplumda yayılmasının hayırlı olduğunu düşündüğümüz meseleleri seçtik. Burayı psikiyatri/psikoloji temelli bilgiyle insan niteliğimizi arttırmaya yönelik bir eğitim platformu olarak görüyoruz. Her türlü katkıya açığız. Umarım sizler de bu çabamızı anlamlı bulur ve eğitim süreçlerimizin bir parçası olursunuz. “

Neden Zihin Okulu?

Set of people with mental problems

Yaygın Psikolojik Meselelere Odaklanma

Halk sağlığı sorunu olan psikolojik travmadan korunma, öfke kontrolü ve evlilikleri geliştirme gibi meseleleri önceleyen eğitimler.
Group of students watching online webinar

Atölyeler ile Beceri Geliştirme Çalışmaları

Seminer şeklinde değil, öncelikle egzersizler yoluyla beceri kazandıracak atölye çalışmaları ile organize edilen eğitimler.
Marketing meetup concept vector illustration.

Kültürle Uyumlu Bilgi Üretme

Batı'dan aktarma olmayıp, kendi kültür ve bilgi geleneğimizi dikkate alarak oluşturulmuş eğitimler.
Psychiatrist counseling faceless patients

Metoda Dayalı Geliştirilmiş Eğitimler

Klinik gözlem, insanlığın birikimi ve bilimsel çalışmaların verilerini özgün bir şekilde bir araya getirerek oluşturulmuş eğitim içerikleri.
0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz boşMağazaya Geri Dön