Mutlu Evlilik Video Eğitimi

medaim-yanik
Prof. Dr. Medaim YANIK

Bu Kurs Hakkında

Yapılan bir araştırmaya göre mutluluğumuzu etkileyen kaynaklarımızın başında %41’lik oranla evliliğimiz geliyor. İyi bir evlilik yaşam kalitemizi ve mutluluk oranımızı oldukça yukarı çekerken, mutsuz ve başarısız bir evlilik iş hayatımızdan sağlığımıza kadar birçok yönden bizi olumsuz etkiliyor.

Ne kadar güçlü evlilik o kadar mutlu çiftler diyerek günümüzün aile problemine yoğunlaşan Prof. Dr. Medaim Yanık uzun yıllar mutlu ve mutsuz çiftlerle akademik çalışmalar yaptıktan sonra Mutlu Evliliğe ait 7 özelliği tespit etti.

7 ana özellik başlığından oluşan Mutlu Evlilik Atölyesinin formatı şu şekildedir; Özelliği tanıma, eşinizle bu konudaki probleminizin olup olmadığını yönergelerle tespit etme, probleminizin şiddetini belirleme, probleme dair çözüm yollarını dinledikten sonra ilgili beceriler geliştirebileceğiniz basit egzersizler yapma, öğretilen teknikleri uygulamaya geçirme. Tüm bu aşamaları video eğitim içerisinde Prof. Dr. Medaim Yanık’ın yönlendirmeleriyle eşinizle sadece bir kağıt ve bir kalem ile tamamlayabileceksiniz.

Mutlu Evlilik Eğitimi, daha iyi bir eş ilişkisi, daha mutlu ve tatmin edici bir evlilik isteyen herkes için tasarlanmıştır.

Eğitime katılan eşlerin 7 temel alanda beceri kazanmaları hedeflenir:

  1.     Eşlerin birbirlerine bakışlarını olumlu yönde geliştirmek
  2.     Aralarındaki mizaç farklılıklarını yönetebilmek
  3.     Sorunları yıkıcı kavgaya dönüştürmemek
  4.     Uzun süreli küs kalmamak
  5.     Cinsel hayatlarını devam ettirmek
  6.     Ortak yaşamdan kaynaklanan sorunlarda uzlaşabilmek
  7.     Arkadaşlıklarını devam ettirebilmek

Etiketler

Ünite Başlıkları

17 Video3h 29m

Mutlu Evlilik Video Eğitimi – Giriş Videoları

Merhaba7:52Önizle
Evliliklerin İyi veya Kötü Olması Neden Önemli?11:17
Evliliklerin Daha İyi Hale Gelmesi Mümkün mü?5:47

Mutlu Evliliklerin 7 Özelliği ve Kazanılması Gereken Beceriler

Mutlu Evlilik Video Eğitimi – Kapanış Videosu

Kursun Eğitmeni

Prof. Dr. Medaim YANIK

Prof. Dr. Psikiyatrist

5.0/5
6 Courses
4 Reviews
198 Students

Prof. Dr. Medaim Yanık

Tıp eğitimine 1987 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’nde başladım.

2000 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde ruh sağlığı ve hastalıkları alanında uzman oldum.

2000-2005 yılları arasında Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda öğretim üyeliği ve bölüm başkanlığı yaptım.

2005 yılında Ruh Sağlığı ve Hastalıkları alanında doçent oldum.

2005–2009 yılları arasında Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başhekim ve klinik şefi olarak görev yaptım.

2009-2015 arasında İstanbul Şehir Üniversitesi’nde öğretim üyeliği yaptım. Üniversite ve psikoloji bölümünün kuruluş çalışmalarına katıldım.

2010 yılında profesör oldum.

Uzmanlık tezimi çocukluk çağı travmatik yaşantıları ve dissosiyatif bozukluklar alanında yaptım. Tezimde çocukluk çağında yaşanan fiziksel, duygusal ve cinsel travmaları unutup yeniden hatırlanması ve dissosiyatif belirtilerle ilişkisini araştırdım.

Dissosiyatif kimlik bozukluğu (çoğul kişilik) olan hastaların psikoterapisi uzmanlaştığım alanlardan biridir.

Harran Üniversitesi yıllarında duygudurum bozuklukları (depresyon, manik depresif hastalık vb) polikliniğini 5 yıl boyunca yürüttüm. Duygudurum bozuklukları klinik pratiğimde her zaman özel ilgi alanlarımdan biri oldu.

Şanlıurfa’nın zengin kültürel atmosferinden etkilenerek kültürel psikiyatri çalışmaya başladım. Şanlıurfa ile ilişkili olarak hafirgan, sıra gecesi, taziye evleri, sarma tütün kullanımı, şark çibanının ruhsal etkileri konularında çalışmalar yapıp yayınladım. Bu birikim sonunda, kültür ve ruhsal hastalıklar ilişkisi üzerine çok sayıda konuşma yaptım, kurslarda psikiyatri asistanlarına eğitim verdim.

2005-2009 yılları arasında Bakırköy Ruh Sinir Hastalıkları Hastanesi başhekimliği ve Sağlık Bakanı’nın ruh sağlığı alanında danışmanlığını yaptım. Bu dönemde “ruh sağlığı hastanelerinin iyileştirilmesi”,“ruh sağlığı eylem planı”nın yazılması, “toplum psikiyatrisi modeli”ne geçilmesi ve “psikiyatri hastanesi mimarisi” konularında çalıştım.

Psikiyatri asistanlarının eğitimi için hazırlanan “Psikiyatri Eğitimi Asistan Kılavuzu ” projesinin editörlüğünü yaptım.

“Eş/evlilik terapileri” odaklandığım alanlardan biri.

“Eş Seçimi Eğitim Programı” ve “Evlilikleri Geliştirme Eğitim Programı” geliştirdim.

Tuzla Kaymakamlığı ve Belediyesi işbirliği ile , “evlilik eğitim programı” hazırladım. Bu projenin kitapçığını web sayfamda bulabilirsiniz.

Kendi muayehanemde ruh sağlığı alanında hizmet vermeye devam ediyorum.

1970 doğumlu, evli ve üç çocuk babasıyım.

İDARİ GÖREVLER

Psikiyatri Anabilim Dalı Başkanlığı, etik kurul üyeliği, fakülte kurulu üyeliği, Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri AD, 2000-2005

Başhekimlik ve klinik şefliği, Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 2005-2009

Ruh sağlığı alanında sağlık bakanı danışmanlığı, 2007-2009

Üniversite kuruluşunda akademik kurul üyeliği, İstanbul Şehir Üniversitesi, 2009-2010

Psikoloji bölüm kuruculuğu, bölüm başkanlığı, öğretim üyeliği, İstanbul Şehir Üniversitesi, 2009- 2015

SETA İstanbul’un kurucu ekip üyeliği, 2014-2016.

DERNEK VE KURULUŞLARA ÜYELİKLER

Türkiye Psikiyatri Derneği

Türk Tabibleri Birliği, İstanbul Tabip Odası

Yeryüzü Doktorları

Kızılay (Yönetim Kurulu Üyeliği: 2015-2016)

YAPILAN PROJELER

1- PEAK (Psikiyatri Asistan Eğitim Kılavuzu) editörlüğü (Dr. Ömer Saatçioğlu ile birlikte), 2008.

2- Sağlık Bakanlığı Türkiye Ruh Sağlığı Eylem Planı’nın yazımı (Dr. Gazi Alataş ve Dr. Akfer K. Kahiloğulları ile birlikte) , 2011.

3- Mutlu Aile Projesi: Evli ve nişanlılar için eğitim programı. İstanbul Şehir Üniversitesi ile Tuzla Kaymakamlığı ve Tuzla Belediyesi işbirliği ile yapılan proje, 2013.

4- “Kadınlar için kadınlar: Kadına karşı şiddet araştırması ve proje uygulaması” başlıklı Hazar Derneği ve Küçükçekmece Belediyesi’nin Avrupa Birliği Projesi’nin bilimsel yürütücülüğü (M. Fatih Aysan, Z. Ceren Acartürk ve Ayla Kerimoğlu ile birlikte), 2014.

Daha fazla gör

 199,99

Süre 3.5 saat
Dersler
17 video

Materyal İçerikleri

  • Konu Anlatım Videoları
  • Muhabbet Kartları
  • Katılım Belgesi