Mahremiyet Eğitimi Video Eğitimi

Pınar Koç Yıldırım
Pınar KOÇ YILDIRIM

Bu Kurs Hakkında

Bu video eğitiminde çocuklara nasıl mahremiyet eğitimi verebileceğimiz, cinsel istismardan çocukları koruma yolları ve çocukların yaşadığı istismar öykülerini bize anlatmaları için nasıl bir güven ortamı oluşturmalıyız gibi ana başlıklara yer verilmekte.

Uzun yıllardır bu konuda eğitimler veren uzman psikolojik danışman Pınar Koç Yıldırımın tasarladığı ve iki ana başlıktan oluşan Mahremiyet Eğitimi, çocuklara mahremiyet eğitimi vermesi gereken ebeveynler başta olmak üzere herkese yönelik hazırlanmıştır.

Etiketler

Ünite Başlıkları

12 Video46m

Mahremiyet Eğitimi – Giriş Videosu

Eğitimin İçeriği1:24Önizle

Mahremiyet Eğitimi – Video Başlıkları

Kursun Eğitmeni

Pınar KOÇ YILDIRIM

Uzm. Psk.

5.0/5
1 Course
1 Review
4 Students

1975 yılında İstanbul’da doğdum.

İstanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nü birincilikle tamamladım.

Marmara Üniversitesi Eğitimde Psikolojik Hizmetler Anabilim Dalı’nda yüksek lisansımı “Ergenlerde psikolojik dayanıklılık ve benlik kurgusu arasındaki ilişki” konulu tezim ile tamamladım.

Aile ve Çift Terapisi eğitimlerini Dr. Murat Dokur’dan (EFTA onaylı) ve Dr. Psikolog Emre Konuk ile Dr. Psikolog Nevin Eracar Başar’dan aldım. Yaklaşık altı yıl süren bu eğitimlerle mesleki bilgi ve birikimimi zenginleştirdim. Bu eğitimler sadece çiftlerle değil, çocuk ve ergenlerle yürüttüğüm çalışmalarda da ilişki merkezli bir bakış açısı geliştirmemde etkili oldu. Uzun süreli çalışmalarımdan biri de “Psikodinamik Psikoterapi” eğitimidir. Bunlara ek olarak çocuklarla terapi, oyun terapisi, terapide sanatın kullanımı, yetişkin ve çocuk travmasında sanat terapisi ve kısa bilişsel müdahaleler eğitimlerini de aldım.

Yirmi yıllık meslek hayatımda terapi çalışmalarının yanı sıra seminerler, eğitimler ve mesleki yazılarla alana katkılar sundum. Çalışmalarımda ilişki merkezli ve çözüm odaklı bir yaklaşım benimsedim.

Rorschach, CAT (Çocuklar İçin Algı Testi), TAT (Tematik Algı Testi) ve Wechsler Çocuklar İçin Zekâ Ölçeği (WISC-R) uyguladığım testler arasındadır.

Aile Eğitim Danışmanlığı Bülteni’yle başlayan yazı serüvenim bu yazıların kitaba dönüştürülmesi ile devam etmiştir. “Üçgen Yazılar: Anne, Baba, Çocuk”, “Kara Tahtayı Aşmak”, “Rehber Kitaplar Serisi 1 ve 2” olmak üzere ortak yazarlı dört kitabım ve çeşitli dergilerde yayınlanmış yazılarım bulunmaktadır. TRT Çocuk Dergisi’nde, Uçan Balon Kitapları’nda ve Siyer Çocuk Yayınları tarafından hazırlanan Sevgili Peygamberim serisinde akademik danışmanlık yaptım.

Evli ve iki çocuk annesiyim.

  • Çalışma Alanlarım:
  • Aile ve Çift (Eş) Terapisi
  • Çocuk Terapisi
  • Ergen Terapisi
 

 

Daha fazla gör

 99,99

Süre 46 dakika
Dersler
12 video

Materyal İçerikleri

  • Konu Anlatım Videoları
  • Katılım Belgesi