Aile Akademisi

Aile Akademisi-İbn Haldun Üniversitesi

İbn Haldun Üniversitesi Aile Akademisi bünyesinde Prof. Dr. Medaim Yanık ile Anne-Babalık Atölyesi başlıyor. Atölye, yüz yüze formatta Başakşehir İbn Haldun Üniversitesi Külliyesi’nde gerçekleştirilecek.

Pratik egzersizlere dayalı Atölye, mevcut anne babalık pratiklerini, psikoloji bilimi ve manevi değerlerimize uygun bir şekilde, daha bilinçli ve daha nitelikli bir hale getirmek isteyen tüm anne-babaların katılımına açık.

Bu eğitime katılan anne-babalar,

 • Çocuklarını travmatik yaşam olaylarından koruma
 • Çocuklarının doğal gelişimini sağlayacak sosyal ilişkiler ortamını sağlama
 • İslam düşünce geleneğinde var olan “Erdemler listesinden” hareketle oluşturulan içerikle, çocuklarının karakter ve akademik/yetenek gelişimine rehberlik etme
 • Ekran ve internet kullanımı, yeme ve uyku problemleri, kardeşler arası ilişkiler, arkadaşlarıyla ilişkiler, erişkinlerle ilişkiler, ev işlerine yardım, öfkeli davranışlar, ısrarlı alışveriş isteği ve akademik sorunlar gibi sık karşılaşılan 10 ayrı sorunla başa çıkma

konularında beceri ve yetkinliklerini artıracaklar.

4-14 yaş arasındaki çocuklar dikkate alınarak hazırlanan Anne-Babalık Atölyesi’ne anne ve babaların birlikte katılması tavsiye edilmekle birlikte, sadece anne veya sadece baba da eğitimlere katılabilecek.

Atölye Tarihi: Atölye toplam 6 saatlik iki oturumdan oluşmakta olup, oturumlar

 • 14 Aralık 2022 Çarşamba günü 19.00 – 22.00 ve
 • 21 Aralık 2022 Çarşamba günü 19.00 – 22.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.
0
  0
  Sepetiniz
  Sepetiniz boşMağazaya Geri Dön